ZAJĘCIA SPORTOWE

Zajęcia sportowe to szereg gier i ćwiczeń, w których uczestniczą nasi Mieszkańcy. Ruch jak wiadomo wpływa pozytywnie na stan naszej kondycji fizycznej, ale i na wydzielanie hormonu szczęścia - endorfiny. Zajęcia sportowe nie tylko uczą działania drużynowego, skupienia, zdrowej rywalizacji, ale także są elementem integracji społecznej, kształtują i promują prozdrowotny tryb życia, również wpływają na odporność organizmu.

Zajęcia sportowe przeznaczone dla naszych Mieszkańców obejmują: wycieczki rowerowe, granie wpiłkę nożną, koszykówkę, badmintona, tenis stołowy, frisbee, fitness, boule, Nordic Walking, zajęcia na siłowni, ćwiczenia ruchowe na świeżym powietrzu, itp.

 

Zima na zewnątrz nie odpuszcza. Dlatego też poszczególne oddziały naszego Domu zorganizowały sobie grę w kręgle. Zawsze można wykorzystać trochę przestrzeni wokół siebie, bowiem każdy ruch do zdrowie!

I choć zima dookoła, to Mieszkańcy naszego Domu nie zapominają o aktywności ruchowej, która jest niezwykle ważna w procesie terapeutycznym. Dlatego też oferujemy Mieszkańcom z poszczególnych oddziałów zajęcia w siłowni, usprawnianie indywidualne oraz grę w piłkarzyki. Mieszkańcy zaczynają przygotowania do turnieju gry w piłkarzyki, a ten odbędzie się już wkrótce. Piłkarzyki są tą grą, w której zmierzyć się może dosłownie każdy, bez względu na stopień niepełnosprawności i możliwości psychoruchowe.