ZAJĘCIA FOTOGRAFICZNE I MULTIMEDIALNE

Fototerapia (fotografioterapia, fotografoterapia, terapia fotograficzna, fotografia terapeutyczna) jest rozległym i zróżnicowanym rodzajem terapii, w którym podstawową rolę odgrywa fotografia. Jako medium jest ona, już od chwili swojego powstania, ściśle związana z technologią rejestracji obrazu. Fototerapia wykorzystuje spostrzeżenie, że indywidualne znaczenie każdej fotografii w mniejszym stopniu polega na faktach wizualnych, a bardziej na tym, co jej elementy wywołują w przysłowiowym umyśle i sercu osoby oglądającej. Każde zdjęcie, które nasi Mieszkańcy wykonują lub przechowują, jest zarazem rodzajem lustra z pamięcią, odzwierciedlającego miejsca, chwile i osoby, będące wystarczająco ważne i niezwykłe, aby zostać zatrzymanymi w kadrze. 

Poniżej mogą Państwo podziwiać prace wykonane przez Mieszkańców, tj. zdjęcia przyrody i obiektów, krótkie filmiki tematyczne wykonane w programach komputerowych.

Mieszkaniec naszego Domu osiągnął wspaniały sukces, zajmując III miejsce w konkursie fotograficznym pn. "Gmina Ustka w obiektywie" zorganizowanym przez Centrum Kultury Gminy Ustka. Zwycięskie fotografie pokazują kościół w Machowinie oraz piękno plaży i morza w Rowach. Ogromne brawa za talent i pasję! Serdecznie gratulujemy!!!

Piękna zima w fotografiach Pana Sebastiana. Nasz Dom otula piękny teren, który przykryty śniegiem wygląda zjawiskowo. Tę niepowtarzalną aurę uwiecznił Pan Sebastian - pasjonat fotografii (podobnie jak inni Mieszkańcy naszego Domu uczestniczący w zajęciach multimedialnych).