PROJEKT MAŁY KSIĄŻĘ WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Starszych i Niepełnosprawnych "Razem – Wszystko" działające przy Domu Pomocy Społecznej w Machowinie realizuje projekt pod nazwą "Mały Książę we współczesnym świecie, czyli teatr uliczny sposobem na pokonanie barier i integrację społeczną" w ramach konkursu „Wspieranie wykonania w 2020 roku zadań publicznych z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Słupsku i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku. Projekt finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Machowinie pracują nad autorskim spektaklem teatru ulicznego, którego premiera odbędzie się 30 listopada i 01 grudnia br. Projekt realizowany jest przez grupę teatralną "Wizja" z Domu Pomocy Społecznej w Machowinie przy współudziale grupy teatralnej "Epitetem po Metaforze" z Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie.
 
 
 
LOGA

Podczas kolejnego dnia projektu, którym było "Balonowe show", będącego ostatnim etapem projekty pn. "Mały Książę we współczenym świecie czyli teatr uliczny sposobem na pokonanie barier i integrację społeczną", Mieszkańcy zdobywali umiejętność kształtowania balonów, z których tworzyli  kolorowe kwiatki, serca, czapki, miecze, zwierzątka itp.

 Mieszkańcy byli zachwyceni i pełni radości, co widać na poniższych zdjęciach!

W dniach 23.11.2020 - 26.11.2020 r. Mieszkańcy kontynuowali próby do przedstawienia pn. "Mały Książę we współczesnym świecie". 

Od poniedziałku, tj. 16.11.2020 r. do piątku, tj. 20.11.2020 r. nasi Mieszkańcy pełni energii uczestniczyli w próbach do przedstawienia pn. "Mały Książę we współczesnym świecie". Oczywiście podczas prób wykorzystane zostały wcześniej przygotowane przez Nich stroje i rekwizyty. 

Dnia 13 listopada 2020 r. Mieszkańcy naszego Domu realizowali kolejny etap projektu.

"Face art makeup" - bo tak nazywa się kolejny etap - to zajęcia z nauki wykonania makijażu teatralnego z użyciem profesjonalnych kosmetyków charakteryzatorskich. Mieszkańcy wykonywali sobie najpierw zdjęcia przed makijażem, a następnie po jego wykonaniu.

W dniu 12 listopada 2020 r. Mieszkańcy naszego Domu oraz Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie przystąpili do kolejnego etapu projektu - "Moda teatralna w obiektywie".

Mieszkańcy obu Domów wykonywali zdjęcia artystyczne w plenerze z wykorzystaniem uprzednio przygotowanych strojów
i rekwizytów teatralnych. Pod okiem instruktora ds. kulturalno - oświatowych oraz instruktora terapii zajęciowej wybierali miejsca, aranżowali scenerię oraz modeli.

Mieszkańcy DPS Machowino wybrali miejsca na terenie tut. Domu, aranżując Harcówkę, most i park oraz centrum wsi Machowino.

Mieszkańcy DPS Lubuczewo wykorzystali potencjał swojego terenu.