PROJEKT MAŁY KSIĄŻĘ WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Starszych i Niepełnosprawnych "Razem – Wszystko" działające przy Domu Pomocy Społecznej w Machowinie realizuje projekt pod nazwą "Mały Książę we współczesnym świecie, czyli teatr uliczny sposobem na pokonanie barier i integrację społeczną" w ramach konkursu „Wspieranie wykonania w 2020 roku zadań publicznych z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Słupsku i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku. Projekt finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Machowinie pracują nad autorskim spektaklem teatru ulicznego, którego premiera odbędzie się 30 listopada i 01 grudnia br. Projekt realizowany jest przez grupę teatralną "Wizja" z Domu Pomocy Społecznej w Machowinie przy współudziale grupy teatralnej "Epitetem po Metaforze" z Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie.
 
 
 
LOGA

Poniżej prezentujemy Państwu spektakl pn. "Mały Książę we współczesnym świecie", zrealizowanego w ramach konkursu „Wspieranie wykonania w 2020 roku zadań publicznych z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Słupsku i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku. Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Projekt był realizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Starszych i Niepełnosprawnych "Razem – Wszystko" działające przy Domu Pomocy Społecznej w MachowinieMieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Machowinie pracowali nad autorskim spektaklem teatru ulicznego. Projekt realizowany przez grupę teatralną "Wizja" z Domu Pomocy Społecznej
w Machowinie przy współudziale grupy teatralnej "Epitetem po Metaforze" z Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie.

Zapraszamy do oglądania.

 

Tak wyglądały przygotowania do spektaklu.

 

Premierę spektaklu Mieszkańcy oglądali na swoich oddziałach.

 

 

Podczas kolejnego dnia projektu, którym było "Balonowe show", będącego ostatnim etapem projekty pn. "Mały Książę we współczenym świecie czyli teatr uliczny sposobem na pokonanie barier i integrację społeczną", Mieszkańcy zdobywali umiejętność kształtowania balonów, z których tworzyli  kolorowe kwiatki, serca, czapki, miecze, zwierzątka itp.

 Mieszkańcy byli zachwyceni i pełni radości, co widać na poniższych zdjęciach!

W dniach 23.11.2020 - 26.11.2020 r. Mieszkańcy kontynuowali próby do przedstawienia pn. "Mały Książę we współczesnym świecie". 

Od poniedziałku, tj. 16.11.2020 r. do piątku, tj. 20.11.2020 r. nasi Mieszkańcy pełni energii uczestniczyli w próbach do przedstawienia pn. "Mały Książę we współczesnym świecie". Oczywiście podczas prób wykorzystane zostały wcześniej przygotowane przez Nich stroje i rekwizyty. 

Dnia 13 listopada 2020 r. Mieszkańcy naszego Domu realizowali kolejny etap projektu.

"Face art makeup" - bo tak nazywa się kolejny etap - to zajęcia z nauki wykonania makijażu teatralnego z użyciem profesjonalnych kosmetyków charakteryzatorskich. Mieszkańcy wykonywali sobie najpierw zdjęcia przed makijażem, a następnie po jego wykonaniu.