GALERIA DOMU

"Jestem ogniwem we wspólnocie - wpółdziałam i współdecyduję"

Mieszkańcy naszego Domu mieszkają w czterech budynkach, na sześciu oddziałach, gdzie panują domowe warunki, pokoje dostosowane są do potrzeb naszych Mieszkańców.

Zapewniamy całodobową opiekę oraz pielęgnację zgodnie z obowiązującym standardem dla domów pomocy społecznej.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć warunków mieszkalnych naszych Mieszkańców.

Sala terapii zajęciowej zyskała nowy wygląd. Po remoncie sytuuje się w niej Punkt Biblioteczny DPS Machowino z nowymi pozycjami książkowymi, kącik multimedialny ze stanowiskami komputerowymi i sprzętem audiowizualnym, aneks kuchenny, a także "Salon Beauty" specjalnie dla Pań. Mamy nadzieję, że w odmienionym nieco miejscu Mieszkańcy naszego Domu jeszcze chętniej uczestniczyć będą w proponowanych zajęciach terapeutycznych, tworząc przepiękne prace i widowiska sceniczne.

Jeden z czterech mniejszych oddziałów - "Oaza", mieszczący się na piętrze budynku, sąsiadujący z oddziałem "Arka". Mieszka w nim 18 Mieszkańców.

Został utworzony według modelu wspólnoty mieszkaniowej we współpracy polsko - duńskiej. Jego uroczyste otwarcie odbyło się 3 grudnia 1999 roku.

Kameralny oddział - "Arka", znajdujący się na parterze piętrowego budynku, sąsiadujący z oddziałem "Oaza". Obecnie zamieszkały przez 12 osób. Jego oficjalne otwarcie nastapiło w 2006 roku.

Oddział mieści się w parterowym budynku na uboczu, ogrodzony płotem, posiadający własny placz miejscem do wypoczynku dla mieszkańców. Obecnie mieszka w nim 17 Mieszkańców.

W budynku tym, kiedyś mieściły się pomieszczenia terapii zajęciowej i siłowni. Jego uroczyste otwarcie nastapiło w 2001 roku.

Oddział mieści się w parterowym budynku, w którym mieszka jedynie dziesięciu Mieszkańców. Oddział ten powstał w 1997 roku.

Oddział mieści się na parterze zabytkowego Dworu, gdzie oprócz pokoi mieszkalnych znajdują się również: gabinet pielęgniarsko - lekarski oraz sala rehabilitacyjna, stołówka i świetlica.

Oddział znajduje się na piętrze zabytkowego Dworu, gdzie mieszkają osoby z głębszą niepełnosprawnością intelektualną, które wymagają stałego nadzoru i opieki.

Otoczona piękną zielenią, w której Mieszkańcy organizują ogniska, śpiewy, a także uczestniczą w zajęciach
z terapeutami.